E-mail:
info@thk.ee
Telefon:
6 101 294
Aadress:
Suur-Sõjamäe 6A, Tallinn 11415
en  ru

Sotsiaalvalve teenus

***** 2017 *****

november 8, 2016 : thk_admin

Suur-Sõjamäe 6a Päevakeskus on avatud igal tööpäeval: Esmaspäeval 9.00-18.00 Teisipäeval, kolmapäeval, neljapäeval 9.00 – 17.00 Reedel 9.00-16.00 Sanitaartund igal päeval – 12.00-13.00 Päevakeskuses on võimalik lugeda raamatuid, vaadata TV, män ...

Sotsiaalvalve teenus

Sotsiaalvalve teenus eakatele Tallinna linnas

Sotsiaalvalve ehk häirenupu teenus  teenus eakatele on elektrooniline hädaabisüsteem, mis käivitus 2007.a koostöös Sihtasutusega Johanniitide Abi Eestis. Teenust osutab linna lepinguline partner Tallinna Hoolekande Keskus, rahastatakse linnaeelarvest.
Teenust saavate inimeste kodudesse on paigaldatud lokaalsed valvepuldid ja neile on antud mobiilsed häirenupud, mille kasutamisel on võimalik saada otseühendus Kõnekeskusega.  Valvepult ja mobiilne häirenupp antakse eaka kasutusse TASUTA ning kõnele Kõnekeskusesse kehtib tavakõne tariif.
Seega on süsteem abiks eelkõige neis olukordades, kus eakas ei ole mingi põhjusel võimeline liikuma, iseseisvalt abistajatele ust avama ja endale muul moel abi kutsuma. Need olukorrad on lühidalt järgmised:

  • arstiabi ootamatu vajadus, millele lisandub võimetus liikuda;
  • nn isikuabi ootamatu vajadus (kukkumine, ajutine liikumisvõimetus, siseruumidesse lõksujäämine jmt);
  • päästeteenust vajavad situatsioonid (tulekahju, plahvatus jmt).

Teenuse eesmärgiks seega ei ole tavaliste koduteenuste ja isikuabiteenuste saamine (nt lamaja haige hooldus, toiduainetega varustamine jmt), vaid pigem olla õigel ajal abiks ja toeks nendele üksi elavatele eakatele, kelle tervislik seisund vajab lisaabi selleks, et oma kodus ootamatutes olukordades toime tulla.
Teenust osutatakse ööpäevaringselt kõikidel kalendripäevadel, sh riigipühadel.
Väljakutse, mis saabub nupuvajutuse tagajärjel Kõnekeskusele, edastatakse esmalt eaka lähedastele, kui neid ei ole võimalik telefonitsi kätte saada, siis Tallinna Hoolekande Keskuse 2-liikmelisele meeskonnale, kes sõidab esimesel võimalusel kohapeale olukorda lahendama. Väljasõidu kohta vormistatakse kaart, mille 1 eksemplar jääb eakale koju.

Lähem informatsioon :

Sille-Sileri Nõlvik, sotsiaaltöötaja,
THK sotsiaalvalve teenuse koordinaator
sille.nolvik@thk.ee
Telefon  +372 666 0041
GSM       +372 5517832    ( telefonidele vastatakse tööpäeviti tööaja piires)